نسخهـ قدیم

افوّض أمری إلی اللّهـ الّذی عطاءهـ عطاء و منعهـ عطاء.

نسخهـ قدیم

افوّض أمری إلی اللّهـ الّذی عطاءهـ عطاء و منعهـ عطاء.

"بسم الله الرحمن الرحیم"
«وَإِن یَمْسَسْکَ اللّهُ بِضُرٍّ فَلاَ کَاشِفَ لَهُ إِلاَّ هُوَ وَإِن یُرِدْکَ بِخَیْرٍ فَلاَ رَآدَّ لِفَضْلِهِ یُصِیبُ بِهِ مَن یَشَاءُ مِنْ عِبَادِهِ وَهُوَ الْغَفُورُ الرَّحِیمُ» ﴿۱۰۷ - یونس﴾
«فَاسْتَقِمْ کَمَا أُمِرْتَ وَمَن تَابَ مَعَکَ وَلاَ تَطْغَوْاْ إِنَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِیرٌ» ﴿۱۱۲ - هود﴾
------------------------------------------
 برای نمایش بهتر و مناسبتر مطالب صرفاً از
مرورگرهای google chrome یا mozilla firefox
استفاده نمایید.
------------------------------------------
 کلیّه حقوق این تآرنمآ، متعلّق به
«محمّـد صادقے» بوده و استفاده از محتویّات آن با ذکر منبع بلامانع است.
------------------------------------------
 تارنمآے محمّد صادقے پایگاهی است برای انتشار تحلیل‌ها، معرّفی آثار مفید و قابل استفاده علمی؛ با رویکرد مطالعات حقوقی و مباحث میان رشته‌ای حقوق و اقتصاد.
------------------------------------------
 تارنمآے محمّد صادقے هرگونه تحلیل حقوقی مرتبط را پذیراست و نگارنده در راستای تعلّم مباحث حقوقی از فضائل اساتید و دانشجویان خوشه چینی نموده و در ساحت ایشان زانوی ادب و شاگردی خواهد زد.
------------------------------------------
 برای انعکاس آراء و نوشتارهای خود در این تارنمآ ضمن ارتباط با نگارنده از منوی تماس با من، از طریق پست الکترونیکی sadeqi67@gmail.com نیز می‌توانید نظرات و نقدهای خویش را بیان فرمایید.
------------------------------------------
 مقالات و آثاری که ازدیگران در این تآرنمآ درج می‌شود، غالباً از جهت معرّفی و بازشناسی برای علاقمندان، و یا به سفارش نگارندگان آن است. از این رو لزوماً بیانگر نظر علمی اینجانب و یا تأئید آن‌ها از سوی بنده نیست. قضاوت در خصوص صحّت و سقم این مطالب با مخاطبان محترم است.

یاد اون شهیدی که از جبهه برگشت، کنکور داد و رشته پزشکی قبول شد و بعد برگشت جبهه و شهید شد، بخیر!

توی وصیت‌نامه‌اش هم نوشته بود برای این کنکور دادم و قبول شدم تا مادرم بعد از شهادت من جلوی مردم سر بلند کنه و بگه فرزند من از سر علاقه کارهاش رو به نحو احسن انجام می‌داد....

توی پستهای قبل از شهید مرتضی جاویدی و شهید حسن باقری گفتم. نمونه دیگه هم می‌شه به شهدایی اشاره کرد که توی جزیره مینو زیر گلوله و توپ تکه تکه شدند تا  مبادا حرف امام(ره) که فرموده بودند:«جزیره مینو باید حفظ شود» زمین بمونه!!

یاد شهیدان خلیل مطهرّنیا از جهرم و شیرعلی سلطانی از شیراز، بخیر که هر وقت شرح حالشون رو مرور می‌کنم، در تحیّر می‌مونم که اونها کی بودند و ماها کی هستیم...(شهید مطهّرنیا در وصیّت خودش آورده بود که می‌خواهم مثل مولایم حسین بی سر وارد بهشت شوم و در شرح شهادت او آمده که هنگام شهادتش، شبیه امام حسین سر در بدن نداشت! شهید شیرعلی سلطانی نیز قبل از شهادتش در مسجدی در شیراز قبری بسیار کوچک حفر می‌کند و می‌گوید این قبر من است! با اینکه هیکلی قوی و درشت اندام داشته همگی تعجب می‌کنند که وقت تشییع جنازه‌اش فقط یک سوم از بدنش باقی مانده بود.)

----------------------------------------------

برای مطالعه بیشتر، به عنوان نمونه رک:

  1. دوقلوهای جنگ: روایت سرداران شهید خلیل مطهرنیا، علی‌اکبر رحمانیان/ تالیف رضا آبیار، ناشر: پیمان غدیر جهرم.
  2. تپه جاویدی و راز اشلو: روایت شهید مرتضی جاویدی/ تألیف اکبر صحرایی.