نسخهـ قدیم

افوّض أمری إلی اللّهـ الّذی عطاءهـ عطاء و منعهـ عطاء.

نسخهـ قدیم

افوّض أمری إلی اللّهـ الّذی عطاءهـ عطاء و منعهـ عطاء.

"بسم الله الرحمن الرحیم"
«وَإِن یَمْسَسْکَ اللّهُ بِضُرٍّ فَلاَ کَاشِفَ لَهُ إِلاَّ هُوَ وَإِن یُرِدْکَ بِخَیْرٍ فَلاَ رَآدَّ لِفَضْلِهِ یُصِیبُ بِهِ مَن یَشَاءُ مِنْ عِبَادِهِ وَهُوَ الْغَفُورُ الرَّحِیمُ» ﴿۱۰۷ - یونس﴾
«فَاسْتَقِمْ کَمَا أُمِرْتَ وَمَن تَابَ مَعَکَ وَلاَ تَطْغَوْاْ إِنَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِیرٌ» ﴿۱۱۲ - هود﴾
------------------------------------------
 برای نمایش بهتر و مناسبتر مطالب صرفاً از
مرورگرهای google chrome یا mozilla firefox
استفاده نمایید.
------------------------------------------
 کلیّه حقوق این تآرنمآ، متعلّق به
«محمّـد صادقے» بوده و استفاده از محتویّات آن با ذکر منبع بلامانع است.
------------------------------------------
 تارنمآے محمّد صادقے پایگاهی است برای انتشار تحلیل‌ها، معرّفی آثار مفید و قابل استفاده علمی؛ با رویکرد مطالعات حقوقی و مباحث میان رشته‌ای حقوق و اقتصاد.
------------------------------------------
 تارنمآے محمّد صادقے هرگونه تحلیل حقوقی مرتبط را پذیراست و نگارنده در راستای تعلّم مباحث حقوقی از فضائل اساتید و دانشجویان خوشه چینی نموده و در ساحت ایشان زانوی ادب و شاگردی خواهد زد.
------------------------------------------
 برای انعکاس آراء و نوشتارهای خود در این تارنمآ ضمن ارتباط با نگارنده از منوی تماس با من، از طریق پست الکترونیکی sadeqi67@gmail.com نیز می‌توانید نظرات و نقدهای خویش را بیان فرمایید.
------------------------------------------
 مقالات و آثاری که ازدیگران در این تآرنمآ درج می‌شود، غالباً از جهت معرّفی و بازشناسی برای علاقمندان، و یا به سفارش نگارندگان آن است. از این رو لزوماً بیانگر نظر علمی اینجانب و یا تأئید آن‌ها از سوی بنده نیست. قضاوت در خصوص صحّت و سقم این مطالب با مخاطبان محترم است.

در باور هیچ کس نمی‌گنجید یک دانشجوی 25 ساله رشته حقوق قضایی دانشگاه تهران، با تأسیس واحد اطلاعات و عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ واحدی که بعدها نبض دفاع مقدس هشت ساله مردم ایران را به دست گرفت، مسیر جنگ را عوض کند.

        ای ژنرال 25ساله امام خمینی(ره)؛ ما را با شما عهدی دیرینه است. التماس دعا 

سیدشهیدان اهل قلم چه زیبا فرمود که؛ عقل می گوید بمان و عشق می گوید برو... واین هر دو، ‌عقل وعشق را، خداوند آفریده است تا وجود انسان در حیرت میان عقل و عشق معنا شود.

...آری، عقل می‌گوید بمان و عشق می گوید برو… بعد از گذار چهارده قرن، هنوز ندای قافله‌ی حسین (علیه‌السلام) به گوش جان می‌آید. قافله‌ای که دمادم ندای الرّحیل سر می‌دهد. 

...این‌روزها، انیس خلوت تو، سوره‌ی یوسف است...نگاه‌ات را دوخته‌ای به دوردست‌ها… 

...اختیار برآمده از عقل متعارف، آن‌قدر در برابر عشق و شیدایی تو به صراط حسین (علیه‌السلام)، حقیر و فرواُفتاده است که هرگز تاب برابری در این حال و مقام پرجوش و خروش تو را ندارد… که دیگر، ماندن را جایز نمی‌دانی...هر گامِ تو در این سفر، جلوه‌ی نور حسینی را بیشتر و بیشتر هویدا می‌کند و چقدر، سرخوشی از این سفر عشق! 

آری، عقل می‌گوید بمان و عشق می‌گوید برو… و زنهار که این ندا را هر لحظه در زندگی ما به گوش می‌رسد، به باد نسیانش سپاریم و از قافله‌ی عشق فرو بمانیم!